FOTOGRAFIE VIDEO HARDWARE A SPOLUPRÁCE

Velmi rád bych stávající systém rozšířil a vylepšil... (pokračování dole)

 

Detailní fotografie zapojení systému - vnější kamery:

Venkovní kamery 1

Venkovní kamery 2

 

Vnitřní kamery - postýlka - pohled očima dítěte zevnitř:

Vnitřní kamery - postýlka

 

Videoservery Vivotek:

Videoservery

Videoservery

 

Videoswitche (Burle, Bischke) a IP kamera Pixord:

Videoswitche a IP kamera

Videoswitche a IP kamera


Protože bydlím na poměrně slušném místě z hlediska výhledu - tedy vysoko - a mám ještě několik kamer (většinově kvalitnějších, než ty aktuálně používané), tak bych je také rád připojil, ale protože jsou zajímavé objekty relativně vzdálené, tak sháním "dlouhá skla" o slušné světelnosti s řízenou clonou (lhostejno, zdali C, nebo CS mount, nebo jestli DC nebo videodrive a pro jaký snímací čip jsou určené). Rozhodující je ohnisková vzdálenost - nejlépe nad 100 mm (variofokál není nutný) a pokud možno IR korekce. Mám několik slušných CCTV teleobjektivů (až do f=150mm), ostře kreslících, ale s ruční clonou, takže jsou pro užití v exteriérech prakticky nepoužitelné. Jeden je aktuálně zapojený a v průběhu dne je jasně vidět, že to AGC "neutáhne". Kompromisní zaclonění způsobuje, že je v noci objektiv zcela slepý (aktuálně f=100mm, 1:1,8, zoom na dorazu, nastavená clona 8) a přes den, když nejvíc svítí slunce, tak je video přepálené. Navíc není AGC samospasitelné - i vmezích, kdy spolehlivě reguluje, je většinově - kromě optima - obraz rozostřený. Není to způsobeno chybným zaostřením na nekonečnu - s použitím neutrálního filtru zaostřuji s otevřenou clonou, ale pravděpodobně se na CCD prvek dostane více světla, než je zdrávo a dojde při tom k světelným odrazům mezi jednotlivými pixely.

Pokud se Vám nějaký objektiv s řízenou clonou a velkou ohniskovou vzdáleností "válí v šuplíku" a byli byste se jej ochotni zbavit za rozumný peníz, tak mi prosím pošlete mail. Předem děkuji, odměnou Vám bude zejména možnost pozorovat obraz z další nainstalované kamery.

Kromě toho sháním nějaké další videoservery, pokud možno s vícenásobnými vstupy (abych nemusel všechny videosignály přepínat). Podmínkou nutnou je schopnost uploadovat na FTP v nastavitelném intervalu (nikoliv tedy pouze při alarmu) a to ve vyšším rozlišení - ne tedy jako třeba některé videoservery Vivotek, které sice umějí vyslat stream 704×576, ale *.jpg (motionjpg) uploadují pouze v polovičním rozlišení. Hardware v nejhrubším slova smyslu by se také hodil - vnější kryty, držáky a pod.

Pro switching videa sháním sekvenční přepínač, který by měl samostatně nastavitelné časy jednotlivých videovstupů. Kdyby uměl indikovat zapnutí každého vstupu pomocí LED (nebo nejlépe kdyby uměl dávat někde na výstupu - spřaženém vždy s jedním konkrétním vstupem) s přepnutím příslušného vstupu změnu stavu (což by šlo v nejhorším vytáhnout ven z indikačních LED), tak by to bylo super. Vstupů by mělo být 8-12, (resp. pokud by to byl kvadrátor, tak 2x4, nebo 4x4). Jde o to, že velké množství trvale zapojených kamer má nezanedbatelnou spotřebu, přepínání jejich napájení by ušetřilo nějakou tu korunu za provoz (zapnuto vždy s náběhem předchozí kamery, napájení by se muselo ošetřit tak, aby kamery příliš netrpěly...)

Pokud máte nějakou technickou připomínku, radu, nebo námět na vylepšení, tak sem s tím!

Děkuji.

_-M-_